Bitunova в Європі

MULTIMAC™ (ММ):


Покриття автомобільної дороги працює в дуже складних умовах. Воно піддається впливу транспортних засобів, температурних коливань, руйнівним впливам води, та інше. Всі ці чинники негативно позначається на експлуатаційних характеристиках покриття Крім того, ці фактори знижують естетичну привабливість автомобільної дороги як інженерного комплексу.

Для запобігання передчасного руйнування дорожнього покриття концерном STRABAG BauHolding AG розроблена технологія тонкошарових захисних шарів на основі бітумно-мінеральних сумішей – MULTIMAC™.

Дана технологія при своєчасному використанні дозволяє не тільки відновити основні властивості покриття, але й істотно продовжити термін його експлуатації. А при постійному використанні, як комплексу захисних засобів для доріг – одержати значний економічний ефект за рахунок збільшення строку служби і підвищення експлуатаційних характеристик дороги.

Тонкошарове покриття MULTIMAC™ складається з двох шарів. Нижній шар покриття має функцію вирівнюючого шару, що цементує пошкоджену основу, заповнюючи всі тріщини і порожнечі бітумно-мінеральною сумішшю, вирівнює деформоване покриття (нерівності до 1,5 см) і готує покриття для влаштування другого шару. Верхній шар виконує роль захисного шару або шару зносу, а також, забезпечує достатню шорсткість готового покриття. Шари тонкошарового покриття влаштовують в рідкому стані завдяки чому вони повністю заповнюють порожнини і тріщини основи і не потребують ущільнення. Лита бітумно-мінеральна суміш MULTIMAC™ готується і розподіляється спеціальною укладальною машиною, що обладнана комп’ютерною системою дозування компонентів з ваговими дозаторами, яка забезпечує суворе дотримання рецептури суміші. В якості заповнювача використовується гранітний кубовидний щебінь який проходить жорсткий лабораторний контроль також і на сумісність з бітумною емульсією. Для готування суміші MULTIMAC™ використовується спеціальна бітумна емульсія (ММ 60КМ) модифікована полімерами, на природному бітумі з венесуельських бітумних родовищ.

Головною перевагою технології MULTIMAC™ перед іншими технологіями влаштування тонкошарових покриттів з литих бітумно-мінеральних сумішей є те, що в покритті MULTIMAC™ ретельно підібраний фракційний склад щебеневого матеріалу (фр. 0-8, 0-11) дозволяє створити більш жорсткий каркас холодної а/б суміші, що значно збільшує якість і термін служби покриття. Крім того, тонкошарове покриття MULTIMAC™ обов’язково влаштовується двошаровим, що дозволяє використовувати різні рецептури для литої бітумно-мінеральної суміші для кожного з шарів і там самим придати різні експлуатаційні властивості кожному шару. Покриття MULTIMAC™ не вимагає спеціального ущільнення і дозволяє відкривати рух через 20 хвилин після влаштування. Вчасно виконаний ремонт за технологією MULTIMAC™ у європейський країнах продовжує термін служби дороги на 6 – 8 років.